Ve čtvrtek 19. dubna proběhlo další zasedaní Školního parlamentu.

Nejzásadnějším tématem tohoto zasedání byl nadcházející Turnovský Majáles. Akci pořádají studenti turnovských základních a středních škol ve spolupráci s KC Turnov a městem Turnov. Motem letošního ročníku je „Aby se to nevrátilo“. Jinak řečeno, aby se nevrátil minulý režim a byla zachována svoboda. Letošní ročník se bude konat 16. května od patnácti hodin.

Prvním bodem programu bude průvod, který začne u turnovské Billy. Pokračovat bude až do letního kina, kde bude Majáles zakončen kulturním programem. Těšit se můžete na divadelní soubory našeho gymnázia – Rendez-vous, s jejich oceňovaným představením Ostrov panenek, a Drama Lama, s adaptací Werichovy pohádky Král měl tři syny. K vidění bude i divadelní soubor Kámoš Drámoš, s představením Dekanemor, působící na ZUŠ. Opomenuta nebude ani hudba, zúčastní se hudební duo Nika, skupiny The Peanuts, Anarchia a další. Hostem a také králem letošního ročníku bude disident František „Čuňas“ Stárek. Naše gymnázium je také organizátorem Turnovského Majálesu, proto bych vás jeho jménem rád pozval, budeme velmi potěšeni, pokud se zúčastníte.

Zároveň s Majálesem se začaly projednávat přípravy Cen generála Lišky, zmíněno bylo i znovuobnovení školního časopisu Herolt, na který se v blízké době můžeme těšit.

Jan Dubický
mluvčí Školního parlamentu