Turnovské gymnázium slaví 110 let své existence. Ještě než vše vyvrcholí velkým oficiálním abiturientským srazem na Střelnici v sobotu 13. října 2018, proběhne, stejně jako před deseti lety, série neoficiálních kulturních akcí spojených s touto školou. Vedení gymnázia připravilo ve spolupráci s KC Turnov několik klubových setkání v prostorách kavárny KUS.

Indies diskotéka, autorské divadlo, koncerty kapel – vždy s přímou účastí absolventů nebo současných studentů, to vše nabízí možnost setkání aktuálních gymnazistů a jejich učitelů s absolventskými generacemi v neformální a příjemné atmosféře kavárny KUS.

Současný ředitel gymnázia Miroslav Vávra zve všechny kolegyně a kolegy, žáky, absolventy a přátele školy: „Bude nám ctí, pokud se rozhodnete tyto akce a říjnový sraz navštívit.“

Další neformální večer se v kavárně KUS uskuteční v sobotu 19. května od 20.00 hodin.

Jazz kvintet Turnov založil Pepa Uchytil s Honzou Voňavkou v roce 1995 jako studentskou kapelu Gymnázia Turnov. Postupem času se z pětičlenného obsazení vyklubal největší kvintet ve střední Evropě, žánrově lavírující od dixielandu, přes tradiční swing, mainstream jazz až po jazzrock. Uvidíme, jaký program si partička, ve které momentálně baskytaru/kontrabas obsluhuje další z učitelů školy Ivan Hájek, na tento večer připraví.

Dlouhou dobu nebylo na turnovském gymplu všeobecně známou informací, že studentka současné 2.C Nikola Domácí hraje v bluegrasové kapele. BlueNight je však na Jablonecku poměrně známým souborem, který v minulosti úspěšně prošel řadou talentových soutěží, za zmínku stojí především vítězství v republikovém finále Dětské Porty 2017. Původně Jardou Handlířem sestavená dětská bluegrassová kapela nám od jara 2016 hudebně zraje a dospívá, o tom více se těšíme, jaký program si partička kolem Nikoly na tento večer připravila. Z pořadatelského hlediska je nutné uvést, že se spolu s T.D.I. jedná o jediné hudební soubory, ve kterých jsou zapojeni současní žáci školy. Je to trochu škoda, na turnovském gymplu za posledních 20 let fungovalo vždy více hudebních seskupení a kapel.