Turnovské gymnázium slaví 110 let své existence. Ještě než vše vyvrcholí velkým oficiálním abiturientským srazem na Střelnici v sobotu 13. října 2018, proběhne, stejně jako před deseti lety, série neoficiálních kulturních akcí spojených s touto školou. Vedení gymnázia připravilo ve spolupráci s KC Turnov několik klubových setkání v prostorách kavárny KUS.

Indies diskotéka, autorské divadlo, koncerty kapel – vždy s přímou účastí absolventů nebo současných studentů, to vše nabízí možnost setkání aktuálních gymnazistů a jejich učitelů s absolventskými generacemi v neformální a příjemné atmosféře kavárny KUS.

Současný ředitel gymnázia Miroslav Vávra zve všechny kolegyně a kolegy, žáky, absolventy a přátele školy: „Bude nám ctí, pokud se rozhodnete tyto akce a říjnový sraz navštívit.“

V pořadí druhý neformální večer se v kavárně KUS uskuteční v sobotu 14. dubna od 19.00 hodin. Na pódiu se vystřídají absolventi školy se současnými žáky a naší zahraniční lektorkou.

Slečna Mollie Schaefer, která pochází z Alabamy v USA, v letošním školním roce pracuje v rámci Fulbrightova stipendia na Gymnáziu Turnov jako asistentka vyučujících anglického jazyka. Je autorkou originálních a specifických písní na pomezí folku a alternativy, a proto nemůže v pásmu koncertů v kavárně KUS chybět. Další z vystoupení, které s největší pravděpodobností nebude možné opakovat.

Fanda Jaroš s Vojtou Tomáškem na Gymnáziu Turnov maturovali v roce 2004. Už v časech studií se jejich hudební cesty spojily v kapele Vyfikundace. Jako alternativně-folkovo-bluesové duo Tamdoletma vystupují od dob vysokoškolských studií v Praze. Jejich nejnovější nahrávkou je album „Hey Joey“ z roku 2016, na koncertě jistě zazní i starší osvědčené hity.

Kapela T.D.I. vznikla před dvěma lety v garáži u prarodičů jednoho z tehdejších členů. Po několikaměsíční pauze se kapela rozhodla pokračovat pouze s vlastní tvorbou a celkově pozměnit svůj styl. Z původních členů kapely zbyl pouze maturant Matyáš Berndt, kvintán Kristián Šrajer a Václav Truksa z Liberce. Téměř po roce se tak kapela vrací na místo, kde odehrála svůj první koncert. V kavárně KUS zahraje v aktuální sestavě sérii zbrusu nových nikdy nehraných písní.