Turnovské gymnázium slaví 110 let své existence. Ještě než vše vyvrcholí velkým oficiálním abiturientským srazem na Střelnici v sobotu 13. října 2018, proběhne, stejně jako před deseti lety, série neoficiálních kulturních akcí spojených s touto školou. Vedení gymnázia připravilo ve spolupráci s KC Turnov několik klubových setkání v prostorách kavárny KUS. Indies diskotéka, autorské divadlo, koncerty kapel – vždy s přímou účastí absolventů nebo současných studentů, to vše nabízí možnost setkání aktuálních gymnazistů a jejich učitelů s absolventskými generacemi v neformální a příjemné atmosféře kavárny KUS.

Plejáda neformálních oslav 110 let Gymnázia Turnov bude zahájena v sobotu 24. března 2018. Evangelický farář a písničkář Ondřej Halama, který je zároveň vyučujícím společenskovědních předmětů na Gymnáziu Turnov, spojí své síly s turnovským Nothinghamem.

Tímto souborem prošlo během dvaadvaceti let sedm absolventů jubilující školy, baskytarista Pavel Mlejnek na gymnáziu rovněž pedagogicky působí. Nečekané propojení křesťansky laděného folku s progresivně artovými rockery slibuje neopakovatelný hudební zážitek. Vedle písní z repertoáru skupiny Pranic zazní třetí repríza rockového orchestrálního oratoria „Jan Křtitel“, která byla, mimo jiné, v internetové anketě serveru turnovskovakci.cz vyhlášena „Turnovskou akcí roku 2017.“