V pátek večer, 10. května, se naše škola v doprovodu paní profesorky Dušákové, Fejfarové, pana profesora Ječného a paní průvodkyně Eriky Fejfarové vydala na výlet do Anglie.

Během cesty z České republiky do Anglie, jsme se zastavili v překrásném belgickém městě Bruggy, známém též pod názvem "Benátky severu". Měli jsme možnost poznat tamější architekturu, kulturu, gastronomii a odpočinout si v parku pod rozkvetlými stromy. V pozdějších odpoledních hodinách jsme se přesunuli do Francie, do přímořského města Calais, kde jsme se šli projít k Severnímu moři, ke kanálu La Manche a přespali v hotelu F1.

Další den, jsme se časně ráno vydali do přístavu, kde nás čekala přeprava trajektem do anglického města Dover. Cesta trajektem proběhla bez komplikací a za dvě hodiny už jsme byli na Britských ostrovech. První den v Anglii byl zaměřen na centrum Londýna. Naše první kroky hned směrovaly k Big Benu, který je spolu s Tower Bridgem a London Eye dominantou Velké Británie. Dále jsme měli možnost vidět Houses of Parliament, Westminster Abbey, Horse Guards, Queens garden, Buckingham Palace, Piccadilly Circus and Trafalgar square. Po prohlídce Londýna na nás čekal autobus, který nás zavezl do Bexleyheath, kde jsme byli ubytováni v anglických rodinách.

Druhý den jsme taktéž strávili v hlavním městě. Den jsme započali procházkou kolem řeky Temže až k Tower Bridge. Po obědě následovala prohlídka pevnosti Tower of London. V pevnosti jsme měli jedinečnou příležitost projít si muzea, mučírnu a budovu, v které jsou uložené Britské korunovační klenoty bývalých králů/královen i současného krále Karla III.. Den jsme zakončili prohlídkou Millennium bridge a St.Paul's Cathedral, kde jsme vyšplhali až na nejvyšší ochoz, z kterého byl překrásný pohle na celé město.

Třetí den jsme zavítali na Beachy Head, kde byly k vidění krásné křídové útesy a majáky. Po Baechy Head jsme pokračovali do Bringtonu, kde jsme po prohlídce města strávili spoustu času na pláži a prošli se po mole.

Čtvrtý den a zároveň poslední den jsme odstartovali na Greenwichi, kde se nachází nultý poledník, Royal Observatory, National Maritime Museum, Cutty sark a pak se přesunuli vláčkem a metrem k London Eye, kde pro nás byla zamluvená projížďka. Počasí nám přálo, čekal nás tak překrásný výhled, který jsme měli na Londýn. Zážitek byl dechberoucí. Večer jsme se poté přesunuli opět do Doveru a vydali se na dlouhou cestu domů.

Celý výlet byl naprosto úžasný a počasí bylo lepší, než jsme si mohli přát. Děkujeme škole za možnost navštívit Velkou Británii. Byl to velice obohacující zájezd, který nám dal možnost pohlédnout do života lidí žijících v Anglii, poznat novou kulturu, architekturu a procvičit si anglický jazyk. Přívětivost, laskavost i empatie rodin byla úžasná. Měli jsme možnost pohlédnout do chodu běžné anglické domácnosti a rovněž strávit skvělých pár dní se svými spolužáky a učiteli. Velké díky patří nejen učitelům, ale také paní průvodkyni, která nás celým zájezdem provázela. Děkujeme.

Anna Marie Kněbortová, 2. C

Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie
Anglie