5. října se 3.A společně s paní profesorkou Dušákovou a panem profesorem Mlejnkem vydala na TOUR DE PODJEŠTĚDÍ.

První zastávkou TOUR bylo muzeum v České Dubu. Naší pozornosti neunikla expozice věnovaná venkovskému životu v 19. století, zvláště husička a králík Pepa, rekvizity pro děti z MŠ. Hned nato jsme vyrazili do Johanitské komendy, což se nám moc líbilo nejen kvůli designu, ale i příjemnému vystupování pana průvodce. Poté se naše třída pořádně občerstvila a vyrazila k autobusu. Cesta do Světlé pod Ještědem proběhla velice zajímavě, v humorném duchu, jak je pro 3.A  typické. V působišti Karoliny Světlé nám paní učitelka pověděla hned několik povídek. Stezka nás zavedla až do lesa, kde jsme i opekli buřtíky. Pan profesor Mlejnek sice říkal, že bychom si měli pospíšit na autobus, ale s tím si nemusel dělat starosti. Naše třída to vzala přes mokrou louku a nebylo by výletu, kde by se něco neztratilo. Mobil i nožík jsme našli, ale sluchátka budou spát pod širákem na louce ve Světlé. Exkurzi jsme si všichni moc užili i díky krásnému podzimnímu počasí.

Anna Francová, 3.A

Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí
Tercie v Podještědí