Turnovské gymnázium slaví 110 let své existence. Ještě než vše vyvrcholí velkým oficiálním abiturientským srazem na Střelnici v sobotu 13. října 2018, proběhne, stejně jako před deseti lety, série neoficiálních kulturních akcí spojených s touto školou. Vedení gymnázia připravilo ve spolupráci s KC Turnov několik klubových setkání v prostorách kavárny KUS.

Indies diskotéka, autorské divadlo, koncerty kapel – vždy s přímou účastí absolventů nebo současných studentů, to vše nabízí možnost setkání aktuálních gymnazistů a jejich učitelů s absolventskými generacemi v neformální a příjemné atmosféře kavárny KUS.

Současný ředitel gymnázia Miroslav Vávra zve všechny kolegyně a kolegy, žáky, absolventy a přátele školy: „Bude nám ctí, pokud se rozhodnete tyto akce a říjnový sraz navštívit.“

Zlatá devadesátá! Partička lidí kolem Jindry Svobody (mat. roč. 1991) v hasičárně na Daliměřicích průměrně jednou za dva měsíce pořádala rozličné multižánrové akce – koncerty kapel, divadlo, výstavy studentských výtvarných děl atd., které do brzkých ranních hodin uzavírala diskotéka nezávislé hudební tvorby. DJové se v průběhu večera několikrát střídali, hrály se skladby, které byste na běžné diskotéce na Střeláku slyšeli stěží. Právě na jedné z podobných akcí spatřilo světlo světa ekologické rodinné drama „Skleněné oko“ pánů autorů Jaroslava Rudiše, Aleše Hozdeckého a výše jmenovaného Jindřicha Svobody. Tedy spolužáků z jedné třídy, kteří ještě jako gymnazisté založili divadelní soubor TLDS – SUD (Turnovsko-lomnická divadelní společnost – Sport, Umění, Děvčata) zpočátku zaměřenou na originální interpretaci cimrmanovských děl.

K podobné dramaturgii akce jsme se vrátili před deseti lety na Zrcadlové koze a jsme rádi, že ji pro velký úspěch budeme moci zopakovat i v rámci 110. výročí založení školy. Poslední neformální akce se uskuteční v sobotu 8. září 2018 od 20:00 v kavárně KUS.