Dne 16.4. jsme vyrazili směr Praha na exkurzi o pražském životě, který je odlišný od těch našich.

V 6:30 byl sraz na vlakovém nádraží, kde jsme se sešli s paní učitelkou Křapkovou a panem učitelem Strnadem, abychom mohli společně započít exkurzi. Cesta vlakem proběhla v duchu odpočívacím a většina z nás pospávala. Praha na nás čekala s typickým jarním počasí a my měli možnost ji sami prozkoumat, popřípadě si dojít na sladkou snídani.

Následně začal program, kdy jsme se u Hlavního nádraží sešli, již s bývalým bezdomovcem Romanem, se kterým jsme se vydali na netradiční prohlídku, která byla zaměřená na představení života bez domova, kde jsme s naším průvodcem prošli různá zákoutí Prahy, kam se běžný turista nepodívá. Během prohlídky nám Roman pověděl svůj příběh, jak se dostal na ulici, a co ho přimělo se zas vrátit do běžného života, který je nám již bližší. Při konci zbyl prostor na otázky, kterého jsme velmi rádi využili. Poté, co nám byly všechny otázky zodpovězené a my znali celý příběh o tom, jak se stal bezdomovcem, jaká byla jako léta, kdy nespal pod střechou, až po ,,probuzení“, kdy se rozhodl začít žít život zase od začátku nás čekal poslední úkol. Dostali jsme druhý rozchod, který jsme mohli využít jako obědovou pauzu a zároveň si projít Prahu na vlastní pěst.

Při zpáteční cestě jsme ve vlaku prodiskutovali vše, co jsme se při prohlídce dozvěděli a plni pozitivních zážitků se v pořádku vrátili domů.

Marie Jana Kolomazníková, 4.A 

Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A
Praha 4.A