Studentka tercie Viktorie Bábelová se 24. února 2024 společně se svým tanečním partnerem a zároveň mladším bratrem Davidem stala mistryní České republiky v latinskoamerických tancích.

V nabitém sále pražské Lucerny předvedli bezchybný a naprosto profesionální výkon a zaslouženě si domů odvezli zlatou medaili. Sourozenci Bábelovi tančí za Taneční klub Koškovi z Liberce a patří ve své kategorii Junior II k naprosté české špičce. Jsou šestinásobnými medailisty z mistrovství ČR a mají úspěchy už i na mezinárodní scéně.

Měla jsem to štěstí, že jsem jejich triumf mohla vidět na vlastní oči. Jejich vášeň a zapálení pro tanec jsou neskutečné. Ačkoliv je David mladší a mohl by tančit v nižší kategorii, tvoří se svou sestrou dokonalý pár, který poráží svoji konkurenci.

Viktorie dokáže skloubit dva rozdílné světy. S lehkostí pluje po tanečním parketu a stejně tak i mezi školními lavicemi. Tanec na této úrovni je velmi časově náročný, a přesto Viki své školní povinnosti plní naprosto s přehledem. Dělá tak čest nejen svému mateřskému tanečnímu klubu, ale také Gymnáziu Turnov.

Moc vám tento úspěch přeji a věřím, že v budoucnosti přibudou další ocenění.

Lenka Myslivcová

Bábelová Viktorie
Bábelová Viktorie
Bábelová Viktorie
Bábelová Viktorie
Bábelová Viktorie
Bábelová Viktorie
Bábelová Viktorie
Bábelová Viktorie