Ve středu 18. října studentky 1.C pod odborným dohledem třídní profesorky Ivety Vavřichové před školou zasadily cibulky krokusů do tvaru Davidovy hvězdy.

Tento mezinárodní projekt je určen žákům a studentům starším 11 let jako připomínka 1,5 milionů dětských obětí holocaustu. Na podzim se po celé Evropě na školních zahradách sází cibulky krokusů ve tvaru Davidovy hvězdy na paměť dětí, které zemřely během šoa (hebrejský výraz pro holocaust). Žluté krokusy začínají kvést na přelomu ledna a února, tedy v době, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. leden). Vlajku státu Izrael, kterou obvykle tento den vyvěšujeme, jsme na naši školu umístili už v pondělí 9. října v reakci na brutální teroristický útok Hamásu na nevinné civilní obyvatelstvo Izraele.

Naše škola se tímto už počtvrté připojuje k celosvětové akci, která připomíná dětské oběti šoa. Cibulky krokusů do školy před několika dny zaslalo Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze, celosvětově akci zaštiťuje irská organizace HETI (Holocaust Education Trust Ireland). Velké poděkování patří všem zúčastněným studentkám a jejich třídní profesorce!

Pavel Mlejnek, školní koordinátor projektu

Projekt Krokus
Projekt Krokus
Projekt Krokus
Projekt Krokus
Projekt Krokus
Projekt Krokus