Orientační běh je sport, který má v Turnově své zvučné jméno. Nejen ve městě, ale také u nás, na GyTu.

A tak není divu, že jsme s velkým napětím vyčkávali, jak dopadne krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu. Uspějí naši studenti a kvalifikují se na kolo republikové, kde si to rozdají s těmi nejlepšími běžci z republiky? Krajské kolo se uskutečnilo v České Lípě ve středu 17. května a naši studenti nezklamali – díky svým výkonům vybojovali postup na republikové finále přeboru obou týmů - tedy týmu studentů nižšího gymnázia (kategorie dívky a chlapci 6–7, dívky a chlapci 8–9) i vyššího gymnázia.

S radostí jsme vyrazili na republikové finále, kterého se zúčastnilo více než 500 běžců z celé republiky a konkurence tak zde byla obrovská. Samotné finále přeboru se uskutečnilo ve středu 7. června ve vskutku netradiční lokaci pro orientační běh. Místem konání bylo historické centrum Terezína, samotná pevnost, kterou zde dal vybudovat Josef II. a která se nechvalně proslavila v době druhé světové války. Od začátku tak bylo jasné, že závod to bude velice atraktivní. Tajemné chodby, podchody, příkopy, hradby ... jeden velký labyrint i bez závodních kontrol. Ani to ale naše běžce nezaskočilo, díky poctivé celoroční přípravě (zde se sluší poděkovat trenérovi Filipovi Stárkovi) opět prokázali své kvality a vybojovali pro naši školu cenné mediale:

V kategorii středních škol obsadil tým GyTu celkově 3. místo ve složení:

  • Míša Novotná (1. místo v kategorii DS), Bára Novotná, Štěpánka Hudská
  • Tomáš Drahoňovský (9. místo v kategorii HS), Hugo Hoetzel, Vašek Veselý, Jakub Mertlík, Vojta Nejezchleb

V kategorii druhého stupně základních škol obsadil tým GyTu celkově 2. místo ve složení:

  • Kvapilová Klára, Kateřina Heřmánková, Matilda Tomášková (1. místo v kategorii D9), Karolína Novotná (2. místo v kategorii D9), Daniela Houžvičková (4. místo v kategorii D9), Anna Zabořilová (5. místo v kategorii D9), Kateřina Houžvičková, Kristýna Kvapilová
  • Eda Žemlík (2. místo v kategorii H7), Václav Meier, Matyáš Střelka, Matěj Krejčí, Matyáš Louda, Prokop Tomášek (1. místo v kategorii H9), Eda John (9. místo v kategorii H9), Tomáš Meier, Jáchym Pešek, Tonda John

O tom, že orientační běh není jednoduchý sport (a je třeba si při něm zachovat chladnou hlavu) a může běžce zavést do ojedinělých lokalit  jsem se přesvědčil i jako doprovod, kdy jsem si proběhl tréninkovou trať (a kupodivu se podařilo splnit cíl, doběhnout bez diskvalifikace).

Děkujeme všem našim orientačním běžcům za vzornou reprezentaci školy, jen tak dál! 

Petr Sádek, vyučující tělesné výchovy

Kompletní výsledky ze závodu zde.

OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín
OB Terezín