V týdnu od šestého do desátého června se v Brdech konalo velké celorepublikové finále soutěže středoškolských týmů EuropaSecura (viz Tým 6.A zvítězil v krajském kole soutěže EuropaSecura :: Gymnázium Turnov :: oficiální stránky školy (gytu.cz)). Náš tým sexty ve složení Natálie Urbanová, Jiří Brodský a Jaroslav Porš se umístil na pěkném šestém místě ze čtrnácti zúčastněných kolektivů, vítězů krajských kol.

Sami účastníci na tento týden vzpomínají takto: "Zažili jsme velice intenzivní pobyt ve vojenském výcvikovém prostoru Valdek, kde jsme se v roli diplomatů účastnili simulovaných jednání v imaginárním státě Dormenistán. Pod dohledem příslušníků Armády České republiky jsme si osvojili základy vojenského výcviku a seznámili jsme se se současnými pěchotními zbraněmi (Jiří Brodský rozborka-sborka útočné pušky Bren 2 za 36 sekund, nejrychlejší výkon, pozn. PM). V kritických situacích na hranici fyzické a psychické únosnosti jsme navázali a prohloubili vztahy se studenty dalších zúčastněných škol. Při pohledu zpět účast v celé soutěži hodnotíme jako cennou a nezapomenutelnou zkušenost." Vítězství v soutěži si odnesl tým Akademického gymnázia z Prahy. Blahopřejeme a děkujeme sextánům za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavel Mlejnek, třídní sexty

2022-06-06 EuropaSecura finále
2022-06-06 EuropaSecura finále
2022-06-06 EuropaSecura finále
2022-06-06 EuropaSecura finále