Krátce před koncem roku 2015 se se skupina studentů z tercie rozhodla obnovit školní časopis Herolt, který na gymnáziu v minulosti vycházel. První číslo obnoveného školního čtvrtletníku se objevilo v dubnu 2016.

Od č. 1/2016–2017 je časopis koncipován především jako periodikum elektronické a každý si ho tak může stáhnout ve formátu PDF do svého počítače či chytrého mobilního telefonu. Několik výtisků bude vždy k dispozici v prostorách školy (vestibul, knihovna).

V časopise by se měly i nadále objevovat školní ankety, rozhovory, zajímavosti a aktuality týkající se školy i studentského života, ale i povídková či básnická tvorba studentů a populární „hlášky“ učitelů.

Protože příspěvků není nikdy dost, budeme, milí studenti, rádi, když se do činnosti zapojíte! V případě zájmu se obraťte na redakci prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo kontaktujte učitelku dějepisu Lenku Křížovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  kabinet ČJ) či studenta Vojtěcha Franců (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Těšíme se na Vaši spolupráci s námi nebo na Vaše texty!

Jednotlivá čísla jsou ke stažení zde: