Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


STRAVA.cz

Přihlašování do 13.40 h!

strava.cz 

přihlásit se >>>

jak se přihlásit >>>Předpověď počasí
Radar bouřky

Klání nejlepších dějepisářů

téma článku: Stalo_se/2021-2022
uveřejněno: 28.01.2022

Jako každý zimní čas, tak i tento měli milovníci historie možnost porovnat své znalosti ve školním kole dějepisné olympiády. Tématem letošního ročníku je Šlechta v proměnách času.


Mladší kategorie se zajímala o šlechtu středověkou a raně novověkou, středoškoláci získávali poznatky o středoevropské šlechtě od třicetileté války po zlomový rok naší svobody minulého století, tedy rok 1948. Dívky jasně dominovaly tomuto klání.
V 1. kategorii se utkalo 33 soutěžících z tercie a kvarty. Všichni se stali úspěšnými řešiteli, protože získali přes 60 procent bodů. Patří jim velká pochvala a dík za účast. Na prvním místě se umístily Karolína Novotná a Daniela Houžvičková (tercie), získaly 54 bodů z 60 možných. Druhé místo obsadil Matyáš Bukvic (kvarta) s 53 body a třetí místo patří této trojici: Václav Veselý (kvarta), Ondřej Vraňan a Matouš Mikl (tercie) za 52 získaných bodů. První tři umístění postupují do okresního kola, které se bude konat v Semilech.

Druhou kategorii ovládly dívky. První místo vybojovala Simona Boudná (3. ročník) s 36,5 body, druhá skončila Terezie Toušová (sexta) s 35,5 body a na třetí místě se umístila Hana Čapková (kvinta) s 34 body. Všechny jmenované postupují do okresního kola.

Vítězům gratulujeme a všem děkujeme za vzornou účast a skvělé výkony.

Lenka Myslivcová

 

Fotogalerie


Archiv článků


© 2007 - 2022 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz