Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu

téma článku: Stalo_se/2018-2019
uveřejněno: 12.06.2019

Brno – Lesná, středa 5. 6. 2019

Ve středu 5. 6. 2019 proběhlo pod organizační taktovkou SK Žabovřesky celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu. Do republikového finále se kvalifikovaly nejlepší školy z krajských finále, včetně orientačních běžkyň a běžců z „GyTu“.

Celostátní finále se konalo za krásného a velmi teplého počasí v Brně, centrum závodu se nacházelo na ZŠ Blažkova. Běželo se na mapě Čertova rokle (1:4000, ISSOM 2019, hlavní kartograf Petr Matula). Tratě postavil Libor Zřídkaveselý v členitém terénu parku Čertova rokle uprostřed sídliště Lesná. První část se běžela na sídlišti, které je tvořeno panelovými domy a parkovou úpravou mezi nimi, druhá část pak v lesíku.

Loňské vítězství z Dostihového závodiště v Pardubicích obhájilo v kategorii středních škol Gymnázium Turnov, na druhém místě skončilo Biskupské gymnázium Hradec Králové a Gymnázium Pardubice „bralo bronzovou medaili“. Turnovské gymnázium po opětovném přepočítání bodů v kategorii základních škol nakonec obsadilo druhé místo, vyhrálo Biskupské gymnázium Hradec Králové, třetí skončilo Gymnázium Pardubice.

V jednotlivých kategoriích pak vyhráli – D7: Barbora Holasová (ZŠ Englišova Opava), D9: Michaela Metelková (Biskupské gymnázium Hradec Králové), DS: Tereza Fejfarová (Gymnázium Pardubice), H7: Vladimír Srb (Gymnázium Jihlava), H9: Šimon Stehlík (Masarykovo gymnázium Plzeň), HS: Tomáš Thoř (GyTu).

Web celostátního finále a podrobnější info a fotodokumentaci najdete zde.

Kategorie D7 + H7 + D9 + H9 (6. – 9. třida, prima - kvarta) – 2. místo

Reprezentovali:

1. A: Kateřina Zelená (40.), Tomáš Drahoňovský (9), Václav Veselý (24.)

2. A: Barbora Novotná (12.), Kateřina Tynková (27.), Petr Heřmánek (13.), David Houžvička (29.), Antonín Vřešťál (42.)

3. A: Judita Mellanová (7.), Štěpánka Hudská(10.), Tereza Hájková (15.), Hugo Hoetzel (12.)

4. A: Ondřej Zabořil (9.), Jonáš Duchoň (22.)

Kategorie DS+HS (střední školy)  – 1. místo

5. A: Kryštof Hájek (2.)

6. A: Jana Pekařová (3), Vojtěch Zabořil (16.)

7. A: Iva Paříková (46.)

8. A: Markéta Thořová (7.), Tomáš Thoř (1.)

Pozn.: v závorce za jménem uvedeno pořadí mezi jednotlivci v příslušné kategorii

Děkujeme Nadačnímu fondu Gymnázia Turnov za finanční podporu, díky které se studenti mohli zúčastnit krajského a posléze i republikového finále.