Žákovské florbalové turnaje – výsledkový servis

uveřejněno: 12.01.2018

Okrskové kolo, starší žákyně – 30. 11. 2017, Turnov
Okrskové kolo, starší žáci – 30. 11. 2017, Turnov
Okresní kolo, starší žáci – 8. 12. 2017, Semily
Krajské kolo – O pohár ministra školství, starší žáci – 13. 12. 2017, Sportpark Liberec

Sestava: Markéta Horáková (G), Adéla Kyselová, Barbora Velíšková, Lucie Sajdlová, Jana Zikmundová, Adéla Lhotáková, Veronika Slámová

6.    ZŠ 28. října

Dívky v základní skupině skončily třetí a tím byly odsouzeny hrát zápas o páté místo.

Sestava: Filip Dědek, Jonáš Mellan, Kryštof Hájek, Vojta Rozkovec, Jan Hlavatý, Štěpán Mlejnek, David Šabaka, Jan Lebeda, Šimon Kendík, Tomáš Starý

6.    ZŠ Rovensko

Chlapci potvrdili roli papírových favoritů, z prvního místa postoupili do semifinále, ve kterém narazili na velmi dobře bránící družstvo „dívčajdy“. O vítězi musely rozhodnout nájezdy, ve kterých florbaloví borci z GyTu byli o jeden vstřelený gól lepší a mohli se tak připravovat na velmi prestižní zápas se ZŠ Skálova.

Finále končí nejtěsnějším rozdílem (1:0) ve prospěch florbalových reprezentantů GyTu. Vítězství znamená částečnou satisfakci za celkem zbytečné vyloučení našeho gymnázia z okrskového turnaje v minulém roce.  Postup na okresní turnaj v Semilech byl pro chlapce odměnou za velmi soustředěný a takřka bezchybný výkon.

Fotogalerie

Nalosování turnaje pro barvy GyTu bylo poměrně příznivé a ještě ke všemu se nebývale dařilo střelcům, kteří si pro své gólové úspěchy nemohli vybrat vhodnější chvíle. Chlapci v podstatě prošli turnajem jako nůž máslem až ve finále narazili na velmi silný tým a loňského vítěze tohoto turnaje a to na ZŠ Lomnici. Finálový zápas byl velmi vyrovnaný a po výsledné remíze 1:1 došlo na nájezdy, ve kterých nezaváhal ani jeden z hráčů GyTu (Dědek, Mellan, Hájek) a protože zatím nejlepší hráč celého turnaje z Lomnice, svůj nájezd neproměnil, chlapci mohli slavit titul okresního přeborníka a posléze samozřejmě i postup na krajský turnaj do Liberce.

Přehled zápasů:
1.    GyTu    vs    ZŠ Jilemnice – Komenského        1 : 0
2.    GyTu    vs    ZŠ Jilemnice – Harracha              2 : 0
3.    GyTu    vs    ZŠ I. O. Semily                           2 : 0     (semifinále)
4.    GyTu    vs    ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou   4 : 2     (finále)

Nejlepší střelci GyTu: Dědek – 3, Hájek – 3, Šabaka – 2, Mellan – 1

Fotogalerie

Chlapecká florbalová reprezentace odjela na tento turnaj s velkou pokorou, ale na druhé straně s velkým odhodláním porovnat se s krajskou konkurencí školních družstev, které byly složeny výhradně z hráčů, specializovaných již pouze na florbal. Konečné umístění tomu moc neodpovídá, ale je dlužno konstatovat, že chlapci předvedli velmi dobré výkony.

Nejlepší střelci GyTu: Dědek – 3, Šabaka – 3, Hájek – 1

Konečná tabulka:

Výsledky03

Fotogalerie

Děkujeme Nadačnímu fondu Gymnázia Turnov za finanční podporu, díky které se studenti mohli zúčastnit florbalových turnajů.