Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


Bakaláři web. aplikace


Předpověď počasí

Radar bouřky


Nechali jsme se pozvat na party

téma článku: Stalo_se/2017-2018
uveřejněno: 09.11.2017

Vydlabané dýně na schodech, studenti ve strašidelných maskách, místo zvonění ďábelský smích. Na GyTu jsme v úterý 31. 10. slavili Halloween.


Využili jsme přítomnosti a milého pozvání naší americké lektorky/asistentky  Mollie Schaefer k uspořádání party pro studenty nižšího gymnázia. Odpoledne v tělocvičně a okolí se vydařilo: od rušného fotokoutku přes vtipné pohybové hry a sahání do krabic pochybného obsahu až po kreslení, vyrábění halloweenských suvenýrů a luštění křížovek - každý si mohl najít svoji zábavu. Pro beznadějné případy byli přítomni i dva hrobníci s náčiním. Kromě původního nápadu naší lektorky za touto oslavou stojí hodiny práce, nadšení a tvořivost studentů druhého ročníku a organizační přispění jejich třídního, za které jim patří velký dík všech zúčastněných.

A ano, Halloween není náš svátek, a přesto se ukázalo, že nechat se pozvat k tomu, abychom tak trochu nahlédli, jak se baví lidé někde jinde, může být docela příjemné. Může nám to rozšířit obzory a pomoci nám navzájem si své svátky ukazovat, porovnávat je a vysvětlovat si jejich význam.

Vánoce budou pěknou příležitostí předvést zase naše tradice cizincům, kteří nebudou svátky slavit doma se svými rodinami.


Archiv článků


© 2007 - 2018 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz