Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


STRAVA.cz

Přihlašování do 13.40 h!

strava.cz 

přihlásit se >>>

jak se přihlásit >>>Předpověď počasí
Radar bouřky

6. místo v celorepublikovém finále soutěže EuropaSecura bere tým sexty

téma článku: Stalo_se/2021-2022
uveřejněno: 23.06.2022

V týdnu od šestého do desátého června se v Brdech konalo velké celorepublikové finále soutěže středoškolských týmů EuropaSecura (viz Tým 6.A zvítězil v krajském kole soutěže EuropaSecura :: Gymnázium Turnov :: oficiální stránky školy (gytu.cz)). Náš tým sexty ve složení Natálie Urbanová, Jiří Brodský a Jaroslav Porš se umístil na pěkném šestém místě ze čtrnácti zúčastněných kolektivů, vítězů krajských kol.


Sami účastníci na tento týden vzpomínají takto: "Zažili jsme velice intenzivní pobyt ve vojenském výcvikovém prostoru Valdek, kde jsme se v roli diplomatů účastnili simulovaných jednání v imaginárním státě Dormenistán. Pod dohledem příslušníků Armády České republiky jsme si osvojili základy vojenského výcviku a seznámili jsme se se současnými pěchotními zbraněmi (Jiří Brodský rozborka-sborka útočné pušky Bren 2 za 36 sekund, nejrychlejší výkon, pozn. PM). V kritických situacích na hranici fyzické a psychické únosnosti jsme navázali a prohloubili vztahy se studenty dalších zúčastněných škol. Při pohledu zpět účast v celé soutěži hodnotíme jako cennou a nezapomenutelnou zkušenost."

Vítězství v soutěži si odnesl tým Akademického gymnázia z Prahy. Blahopřejeme a děkujeme sextánům za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavel Mlejnek, třídní sexty

 

Fotogalerie


Archiv článků


© 2007 - 2021 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz