Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


STRAVA.cz

Přihlašování do 13.40 h!

strava.cz 

přihlásit se >>>

jak se přihlásit >>>Předpověď počasí
Radar bouřky

Změna pravidel testování, karantény a izolace od 17. 1. 2022

téma článku: Stalo_se/2021-2022
uveřejněno: 18.01.2022

Od pondělí 17. 1. 2022 platí nová pravidla pro testování, karantény a izolace.


  • Od pondělí 17. ledna 2022 se podle aktuálního opatření MŠMT a MZD ČR testují všichni žáci a zaměstnanci školy 1x týdně, a to vždy v pondělí před vyučováním. Pokud žák přijde do školy později během pondělí, anebo poprvé v týdnu kterýkoli následující den, testuje se před vstupem do vyučovací hodiny ve studovně školy. Totéž se týká zaměstnanců, kteří se testují vždy před zahájením pracovní povinnosti.
  • Podmínkou pro karanténu/izolaci je pozitivní PCR test.
  • Zákonný zástupce nezletilého žáka nebo zletilý žák povinen informovat co nejdříve školu o pozitivním výsledku PCR testu.
  • Karanténa se týká tzv. epidemiologicky významných kontaktů, což jsou mj. lidé ze společné domácnosti, lidé, kteří měli fyzický kontakt s pozitivním člověkem, ti, kteří byli v uzavřeném prostoru s pozitivní osobou déle než 5 minut nebo více opakovaných krátkodobých kontaktů na vzdálenost menší než 1,5 metru bez respirátoru. Karanténu nařizuje Krajská hygienická stanice.
  • Izolace se nařizuje na nejméně 5 dní, přičemž "den nula" je ten, z něhož pochází pozitivní výsledek PCR testu, přičemž konec izolace není podmíněný dalším testem (pokud nemá izolovaná osoba příznaky onemocnění covid-19, může se vrátit zpět do školy).
  • Osobě po izolaci se doporučuje nosit respirátor min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu dalších 5 dní po jejím ukončení všude (výslovně je uvedený respirátor, ne rouška).
  • Karanténa se nařizuje všem, kteří byli v epidemiologicky významném kontaktu s pozitivní osobou, a to také na 5 dní (den nula = poslední den kontaktu s pozitivním); konec je podmíněn bezpříznakovostí a doporučením dalších 5 dní nosit všude respirátor min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu (ne roušku).
  • V případě karantény celé třídy, která trvá alespoň 3 vyučovací dny, bude v zasažené třídě probíhat online výuka.
  • V případě příznaků onemocnění Covid-19 (zvýšená teplota, kašel, obtíže s dýcháním, bolesti v krku, hlavy, zad, svalů nebo kloubů, ztráta čichu / chuti, průjem, nevolnost, rýma) nechte děti doma a poraďte se se svým pediatrem / praktickým lékařem.

Děkujeme za spolupráci a přejeme všem hodně zdraví!

Vedení školy


Archiv článků


© 2007 - 2021 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz