Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


STRAVA.cz

Přihlašování do 13.40 h!

strava.cz 

přihlásit se >>>

jak se přihlásit >>>Předpověď počasí
Radar bouřky

Ptačí sněm pro Václava Havla

téma článku: Stalo_se/2021-2022
uveřejněno: 16.12.2021

„Všichni chceme vzpomenout a oslavit narozeniny člověka, který nesl světlo, čím více je kolem nás tmy.“ – Petr Sís


V úterý 14. listopadu 2021 jsme se připojili k projektu Ptačí sněm pro Václava Havla tím, že jsme připravenou šablonu letícího ptáka vyplnili pomalovanými kamínky. Předcházelo mu krátké setkání, na kterém promluvil o Václavu Havlovi pan ředitel Miroslav Vávra. Tuto oficiální část jsme zakončili písní Jednou budem dál.

Na úterní dopoledne jsme se připravovali téměř dva týdny. Když jsme se rozhodli připojit se k tomuto projektu, museli jsme vymyslet, jakým způsobem ztvárníme letícího ptáka před naší školou. Napadlo nás vyplnit šablonu pomalovanými kamínky, protože jsme chtěli, aby se podílelo co nejvíce lidí z naší školy (studenti, učitelé a další zaměstnanci). Šablonu nám vytvořily pod vedením paní profesorky Tehníkové studentky sexty, Veronika Drahoňovská, Kateřina Kramárová a Natálie Urbanová. Nebylo to vůbec jednoduché, protože náš letící pták má rozpětí křídel 210 cm a délku 140 cm. Ale podařilo se! Poté byla vytvořena a umístěna podoba výsledného díla před školu. Mezitím si žáci jednotlivých ročníků přinášeli kamínky a své nápady přenášeli akrylovými barvami na kamínky.

Výsledné dílo můžete posoudit na fotografiích. My máme radost, že jsme si prezidenta Václava Havla připomněli společnou tvůrčí činností.

Mgr. Jana Rozumová

 

Fotogalerie


Archiv článků


© 2007 - 2022 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz