Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


STRAVA.cz

Přihlašování do 13.40 h!

strava.cz 

přihlásit se >>>

jak se přihlásit >>>Předpověď počasí
Radar bouřky

Gymnázium Turnov se opět zapojilo do „Projektu Krokus“

téma článku: Stalo_se/2021-2022
uveřejněno: 07.11.2021

Naše škola se po několika letech zúčastnila „Projektu Krokus“, který ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze celosvětově zaštiťuje irská organizace HETI (Holocaust Education Trust Ireland).


Projekt je určen žákům a studentům starším 11 let jako připomínka 1,5 milionů dětských obětí holocaustu. Na podzim se po celé Evropě na školních zahradách sází cibulky krokusů ve tvaru Davidovy hvězdy na paměť dětí, kteří zemřeli během šoa (hebrejský výraz pro holocaust). Žluté krokusy začínají kvést na přelomu ledna a února, tedy v době, kdy si připomínáme Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. leden). Tento den obvykle fasádu naší školy právě z tohoto důvodu zdobí vlajka státu Izrael.

Velké poděkování patří paní profesorce Ivetě Vavřichové a studentkám 7.A, které v rámci výuky cibulky krokusů na prostranství před gymnáziem ve čtvrtek 4. listopadu vysadily. Každý, kdo se do projektu zapojí, stává se krokusovým velvyslancem. Dostali jsme možnost přiblížit tematiku šoa mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. Zapojení našich studentů do projektu podporuje také vzájemnou toleranci a respekt ve společnosti.

Více informací můžete získat zde:
The Crocus Club | Facebook

Pavel Mlejnek
školní koordinátor projektu

 

Fotogalerie


Archiv článků


© 2007 - 2022 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz