Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


STRAVA.cz

Přihlašování do 13.40 h!

strava.cz 

přihlásit se >>>

jak se přihlásit >>>Předpověď počasí
Radar bouřky

Výlet do archeoparku ve Všestarech

téma článku: Stalo_se/2021-2022
uveřejněno: 06.11.2021

Pravěk je velmi vzdálené období, proto jsme se rozhodli jej prozkoumat v praxi. Vydali jsme se na úžasnou cestu časem do archeoparku, který se nachází kousek od Hradce Králové, ve Všestarech.


Vlak nás dovezl rychle do Hradce Králové a odtud jsme se dalším vláčkem dostali na ono místo. Po krátké procházce na nás vybafla nádherná budova, ve které jsme si říkali vše, co se o pravěké historii ví. Poté jsme se přesunuli ven a tam začal ten opravdový pravěk. Zkoušeli jsme si, jak se sekalo pravěkými sekyrami, brousil kámen nebo jak se rozmělňovala zrna obilí na celozrnnou mouku. Prohlédli jsme si obydlí, ve kterých lidé tehdy žili.

Plni nových zážitků jsme se rozloučili a vydali se na napínavou cestu domů. Poklidná cesta vlakem trvala jen chvilku, protože na jednom nechráněném přejezdu nám do cesty vjelo auto s přívěsem a do vlaku nabouralo. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale zážitek nám zůstane navždy. Přijel náhradní autobus, který nás odvezl do Hořic. Tam nám vypravili zvláštní vlak a naše cesta byla klidná až domů. Prostě nádhera.

I když to byl napínavý den, moc se nám líbil.

Adam Chuchma
1.A

 

Fotogalerie 


Archiv článků


© 2007 - 2022 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz