Identifikační údaje a kontakty
 
Hledat  


Bakaláři web. aplikace


Předpověď počasí

Radar bouřky


Naši studenti na přehlídce vypravěčů - Čteme všichni, vypráví jen někdo

téma článku: Stalo_se/2017-2018
uveřejněno: 14.04.2018

V úterý 3. 4. 2018 se v turnovské knihovně konalo místní kolo 15. ročníku soutěže Čteme všichni, vypráví jen někdo. Letos se této tradiční přehlídky v umění vyprávět účastnil rekordní počet třinácti studentů našeho gymnázia od primánů až po septimány, celkově soutěžilo 83 vypravěčů ve věku 6 až 18 let.


Výsledky přehlídky vypravěčů nás velmi potěšily. V kategorii B2 (11 - 12 let) obsadily Hana Čapková a Veronika Drahoňovská 1. místo a Kristýna Kreysová byla třetí, Elen Drahoňovská obdržela Čestné uznání. V kategorii C (13 - 15 let) se umístili Šimon Rozum na 2. místě a Terezie Toušová na 3. místě. V kategorii D (16 – 18 let) dosáhli nejvyššího ocenění Vojtěch Franců a Anna Hodíková, kteří byli první. Veronika Drahoňovská a Vojtěch Franců navíc byli porotou oceněni za interpretaci vlastního textu.

Všichni jmenovaní postupují do regionálního kola, jež se koná 15. 5. v Semilech. Děkujeme všem našim vypravěčům za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim úspěchy v kole regionálním, popřípadě v navazujícím oblastním kole v Liberci.

Jana Hlaváčová, za kabinet českého jazyka a literatury


Archiv článků


© 2007 - 2018 Gymnázium Turnov webmaster[zavinac]gytu.cz